English
EN
فارسی
FA
چهارشنبه 24 مرداد 1397  /  2018 15 Aug  - ساعت :  13:04 GMT  /  تهران -  17:34

طراحی، تهیه و ارزیابی برون‌تنی/ درون‌تنی زخم‌پوش‌های مناسب برای انواع زخم‌های شایع ایران در مقیاس کارگاهی

 

 


هدف این طرح، ساخت دو نوع زخم‌پوش‌ برای درمان زخم‌های ناشی از سوختگی و زخم‌های دیابتی می‌باشد که علاوه بر ویژگی‌های تخصصی زخم‌پوش، دارای خاصیت ضدمیکروبی هم باشند. چهارچوب اصلي پروژه مبتني بر ساخت پيش پليمر هاي يورتاني مختوم به گروه هاي الكوكسي سيلان و سپس انجام فرايند سل-ژل كه شامل مراحل هيدروليز به گروه هاي سيلانول و سپس تراكم آنها و تشكيل ساختار هاي سيلوكساني استوار مي باشد. خواص مكانيكي محصول (استحكام كششي در حالت خشك و تر)، تامين محيط مرطوب در اطراف زخم، زيست‌سازگاري و ضد ميكروب بودن زخم‌پوش بررسی و بهینه‌سازی خواهد شد. عملکرد نمونه‌ها، با آزمون‌های برون‌تنی و درون­تنی در مدل حیوانی و انسانی بررسی خواهد شد.

توليد ابتدا در مقياس بچ هاي 100 گرمي سپس تا بچ هاي 500 گرمي در داخل راكتورهاي يك ليتري انجام می‌شود. ابعاد زخم پوش ها نيز متغير بوده از  2در 2 سانتيمتر مربع تا 5 در 5 سانتيمتر مربع قابل تنظيم  است.
دستاوردهاي طرح عبارتست ­از:
دانش فنی تهيه زخم‌پوش‌هاي مناسب درمان زخم‌های ناشی از سوختگی‌ و زخم‌های دیابتی در مقیاس کارگاهی، ، يك ثبت اختراع داخلی، 20 نمونه از زخم‌پوش‌های بهینه برای هر یک از زخم‌های هدف با انواع ابعاد (2در 2 الی 5 در 5 سانتيمتر مربع).  

 
 
   1395/7/5 00:32

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
5.5/10 (تعداد آرا 20 نفر )
Polyolefins Journal    
Iranian Polymer Journal
مجله آموزشی پژوهشی بسپارش
مجله علوم و تکنولوژی پلیمر